Тарас Возняк: Польща - штучне утворення

Ідея про те, що Україна могла б повторити шлях Польщі є ілюзією, оскільки сучасна Польща була створена як штучне утворення і є по суті моноетнічною державою.

Таку думку в інтерв'ю Хвилі висловив відомий український культуролог, політолог, засновник та головний редактор Незалежного культурологічного журналу "Ї" Тарас Возняк.

У Польщі пройшли демократичні перетворення і на базі польського народу створилася сучасна польська політична нація, говорить він. А сама Польща була створена після Першої світової війни як штучне утворення.

«Міжвоєнна Польща включала в себе мільйони українців, білорусів, литовців, німців, євреїв та інших народностей. Гітлер знищив євреїв, польські комуністи і посткомуністи депортували українську, білоруську та німецьку меншину. Багатомільйонны. Приблизно 12 мільйонів людей депортували з тих територій », - нагадує Возняк.

Таким чином, за словами культуролога, утворилося гомогенне середовище: «польскомовні католики, поляки, з приблизно однаковою ідентичністю, хоча і трохи знищені соціалізмом - в цілому однакові».

«Творити політичну націю в Польщі там було набагато легше і нудніше, ніж в Україні, - вважає експерт. - А ось спробуй це зробити в Україні, яка є більш різноманітною, яка набагато більше побита різними соціальними девіаціями, ніж Польща ».

Також він відзначив: сучасна Україна нагадує міжвоєнну Польщу, коли багато народів, багато чудес - «спробуй їх гармонізувати» ...

«Тому йти шляхом, яким йшла Польща, ми не могли. Україна повинна була шукати, і шукає в подальшому зовсім іншу модель держави. Ми не могли будувати моноетнічну державу, якою де-факто є Польща», - вважає Возняк.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину