Аваков про водійські права: Ніяких "кожні 5 років" не буде

Водійські права
Глава МВС Арсен Аваков прокоментував ініціативу свого заступника з питань євроінтеграції Анастасії Дєєвої щодо зміни водійських посвідчень кожні 5-15 років.

За його словами, міністерство має намір притримувати в цьому питанні чинного законодавства.

"Є світова практика щодо водійських посвідчень, і ми будемо її дотримуватися. Ніяких "кожні 5 років" не буде. Є діючі законні норми ", - написав він у Facebook.


Замість екзамену - медогляд

Водіям легковиків з посвідченням категорії «В» не потрібно буде повторно здавати іспити для підтвердження права керувати машиною, однак треба буде пройти медогляд.

Про це повідомляє прес-служба Головного сервісного центру МВС України.

«У другій половині 2017 року планується представлення на розгляд профільного комітету Верховної Ради законопроекту, згідно з яким в посвідченнях з'являться додаткові категорії. Зараз вони формуються. Термін їх дії складе від 5 до 15 років в залежності від категорій. Таким чином, водії категорії «В» зможуть користуватися своїм посвідченням 15 років, а ось водії категорії «С» і «D» - тільки 5 років. Після завершення терміну дії, водій повинен пройти медичний огляд для перевірки психофізичного відповідності. Опрацьовується також питання щодо підтвердження практичних і теоретичних навичок водіїв, правда, це буде стосуватися виключно профільних категорій», - йдеться в повідомленні.
Керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій зазначив, що зараз працюють над новою системою отримання водійських прав.

«Ми працюємо над системою змін в площині отримання посвідчення водія - це розробка нових екзаменаційних білетів, установка фото і відео-фіксації під час здачі іспитів. Щодо нових впроваджень: важливим стане саме підтвердження психофізичного стану людини, яке впливає на здатність безпечно користуватися машиною. Крім того, для підвищення рівня захисту від підробок в нових посвідченнях водія планується установка мікрочіпа», - сказав Криклій.
За його словами, дія нового закону не поширюватиметься на власників прав терміном дії на 30, 50 років і безстроково, тому вони зможуть користуватися посвідченням відповідно вказаною в нього терміну.
Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ з питань європейської інтеграції Анастасія Дєєва заявила, що для виконання директиви Євросоюзу 2006/126/ЄС про посвідчення водія в закон Про дорожній рух можуть бути внесені зміни.

Зокрема, повинні бути встановлені нові терміни дії водійських посвідчень, які, в залежності від категорії, складуть від 5 до 15 років.
Ця ініатива заступниці Авакова спричинила шквал критики у соцмережах.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Доба в зоні АТО: один наш воїн загинув, один - поранений