Боб Ділан не приїхав по Нобелівську премію

Вручення премій Нобеля
У Стокгольмі відбулася церемонія нагородження Нобелівськими преміями за 2016 рік у сфері медицини або фізіології, фізики, хімії, а також премією з економіки пам'яті Альфреда Нобеля. З рук короля Швеції Карла XVI Густава диплом і медаль лауреатів отримали професор з Японії Есінорі Осумі, що став володарем нагороди з фізіології або медицини; троє фізиків - Девід Таулесс, Данкан Холдейн і Майкл Костерліц; володарі нагороди з хімії - Жан-П'єр Саваж, Фрейзер Стоддарт і Бернард Ферінга, а також премії з економіки, заснованої у пам'ять про Альфреда Нобеля шведським Держбанком, - Олівер Харт і Бенгт Хольмстрем.
Американський поет і музикант Боб Ділан - володар нагороди з літератури, який не зміг взяти участь в церемонії.
Незважаючи на відсутність лауреата зі США у Стокгольмі, на урочистому заході пролунала написана ним у 1962 році пісня A Hard Rain's a-Gonna Fall. Композицію, представлену в аранжуванні шведського композитора Ганса Ека і королівського філармонійного оркестру Стокгольма, виконала американська співачка та поетеса Патті Сміт.

У Нобелівському комітеті уточнили, що медаль і диплом будуть вручені Ділану пізніше, щойно "буде така можливість". Музикант спрямував на адресу Нобелівського фонду текст промови, у якій подякував за присудження йому високої винагороди.
Сума грошової частини премій у кожній з номінацій становила у 2016 році 8 млн шведських крон (932 тис. доларів США).

Урочисте прийняття в Стокгольмі
Раніше в Осло Нобелівську премію миру за 2016 рік вручили президенту Колумбії Хуану Мануелю Сантосу, який досяг угоди про закінчення в його країні громадянської війни, що тривала понад 50 років.

Плюс до теми

:
Боб Ділан не приїхав по Нобелівську премію Боб Ділан не приїхав по Нобелівську премію Reviewed by Vasyl Markovych on 12/11/2016 02:52:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.