Не ходиш до стоматолога - захворієш на пневмонію

Візит до стоматолога врятує від пневмонії
Якщо людина регулярно не відвідує стоматолога, то їй загрожує пневмонія. Причому це стосується навіть в цілому здорових людей, заявили американські медики за підсумками аналізу даних понад 26000 чоловік.

Зокрема, професор Йорг Еберхард вважає ротову порожнину і зуби маркерами системних захворювань. Проблеми з зубами можуть привести до порушень сну, мови, знизити продуктивність, підігріти розвиток вже існуючих хвороб серця, звести нанівець всі плюси від фізичних тренувань.

За підсумками спостережень, американські фахівці виявили, що з 26246 чоловік 1,68% захворіли на пневмонію якраз через відсутність візитів до стоматолога. Люди, які не проходили регулярних перевірок у дантиста, мали на 86% підвищений ризик пневмонії в порівнянні з людьми, які ходили до лікаря два рази в рік.

Бактерії, що викликають пневмонію, включають стрептокок і стафілокок. А вони нерідко процвітають в ротовій порожнині і можуть при вдиху потрапити в легені. Гігієнічні процедури і лікування зубів знижують бактеріальну концентрацію. Проблема особливо актуальна для тих, хто не може сам чистити зуби.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину