НАБУ починає імітацію перевірки декларацій 20 мільйонерів

НАБУ
Голова Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив про початок перевірки на предмет можливого незаконного збагачення 20 чиновників і політиків, які вказали в своїх електронних деклараціях найбільші суми готівки.

Про це він сказав під час відкритої антикорупційної дискусії в суботу, 5 листопада, передає Інтерфакс-Україна.

"Щодо багатьох декларацій уже запущено перевірку... Ми не можемо пройти повз топ-20 любителів кешу, як називали ЗМІ, і ми вже почали перевіряти",- сказав він.

За його словами, в разі появи підстав інформація про злочини вноситиметься до Єдиного реєстру досудових розслідувань.


Крім того, за словами глави НАБУ, в бюро звернулися два народних депутати з проханням перевірити електронні декларації своїх колег, а депутат В'ячеслав Костянтинівський попросив перевірити його е-декларацію.

"Два народних депутати написали звернення на своїх колег... Ще один написав, щоб його перевірили",- сказав він, не назвавши імена депутатів, котрі попросили перевірити декларації колег.

Нагадаємо, що 31 жовтня закінчився перший етап електронного декларування, за підсумками якого українці дізналися про масштаби багатства українських високопосадовців. Згідно з аналізом електронних декларацій народних депутатів, загальна вартість грошових активів парламентарів становить 12,6 млрд грн. В тому числі на банківських депозитах вони зберігають 2,38 млрд грн, готівкою - 7,4 млрд грн, а в іншій формі - 2,8 млрд грн.

У Національному агентстві з запобіганню корупції заявили, що перші кримінальні провадження за незаконні збагачення українських чиновників варто чекати не раніше січня 2017 року.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти