Перехід на зимовий час - 30 жовтня

Переведення  годинникана зимовий час 2016
Перехід на зимовий час в 2016 році в Україні заплановано на 30 жовтня. О 4 годині ранку стрілки годинників слід перевести на одну годину назад.

Для багатьох людей переведення годинників стає черговим приводом для стресу.

Перехід на зимовий час становить найбільшу небезпеку для людей, які схильні до депресії або страждають від хвороб серцево-судинної системи.

Шведські медики з Каролінського інституту в Сольні дослідили, що в перші дні після переходу на зимовий час збільшується кількість інфарктів. Це пов'язано зі змінами в тривалості сну, відзначають дослідники. А головною рекомендацією в цьому випадку є плавна зміна режиму дня.

Наслідки переходу на зимовий час набагато м'якші, ніж весняне переведення стрілок. Але все ж адаптація не завадить. Особливо тим, хто схильний до депресії.


Дослідників встановила зв'язок між переведенням на зимовий час і зростає кількістю самогубств. Це пов'язано із загостреннями сезонної депресії. Але головним фактором є скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла під час пробудження.

Також в останні роки був опублікований ряд досліджень, які свідчать про зростання кількості дорожніх інцидентів в перші дні після переходу на зимовий час. Автори досліджень не схильні шукати медичні обгрунтування цього явища. Найчастіше пояснення досить банальне і пов'язано зі скороченням світлового дня. А в темряві завжди більше шансів для виникнення аварійних ситуацій.

Як захиститися

Щоб захиститися від негативних наслідків переведення годинників на зимовий час, слід почати готуватися до нього заздалегідь. Експерти рекомендують за кілька днів до переведення годинників лягати спати на 15 хвилин раніше.

Крім того, слід уникати будь-яких звичок, які можуть вести до порушення сну. Зокрема, перешкодити нормальному режиму може денний сон. Також не рекомендується пити каву після обіду.

Важливо обійтися без стресу безпосередньо в день переведення годинників, пояснює Бреус. Краще лягти спати у звичний час, щоб дати організму можливість самому адаптуватися до нового режиму.

Пробудження в темряві порушує циркадний ритм організму, відзначає американський медик Джозеф Меркола. І безпосередньо впливає на роботу імунної системи організму.

У зв'язку з цим Меркола рекомендує неодмінно є поживний сніданок (побільше сезонних овочів і поменше цукру) і намагатися виходити на сонце, як тільки воно з'явиться вранці. Це допоможе боротися з нестачею вітаміну D. Він також рекомендує в зимовий час спати в повній темряві і не "перегрівати" приміщення. Спати краще в легкій прохолоді, зазначає медик.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину

Доба в зоні АТО: один наш воїн загинув, один - поранений