Апеляційний суд реабілітував отаманів з Холодного Яру

Ухвала суду у справі отаманів
Апеляційний суд Київської області  реабілітував  холодноярських отаманів, які боролися за незалежність України і загинули під час спроби звільнення з Лук'янівської в'язниці.

Про це в соцмережі написав президент  Історичного клубу  "Холодний Яр" Роман Коваль.

«Щойно з Апеляційного суду Київської області зателефонував член Історичного клубу “Холодний Яр” Микола Тихонов і повідомив, що сьогодні, 18 жовтня 2016 р., у судовому засіданні реабілітовано холодноярських отаманів, їхніх козаків і товаришів ре, а саме: Ларіона Загороднього, Мефодія Голика-Залізняка, Дениса Гупала, Юрія Дроботківського, козаків Олексія Добровольського, Тимофія Компанійця, Івана Ляшенка, Василя Ткаченка, члена Холодноярського повстанського комітету Григорія Яковенка, Костянтина Здобудь-Волю ту Леоніда Мушкета», - йдеться в повідомленні.


Як наголошує Роман Коваль, ще 1997 року завдяки заступникові голови СБУ Володимирові Пристайку  він  дістав можливість - усупереч закону - ознайомитися зі справами на не реабілітованих отаманів. Відтоді й почав боротьбу за їхню реабілітацію.

«Писав і генеральним прокурорам, і головам ВР України, прем'єр-міністрам, президентам... І ні від кого не дістав відповіді, взагалі ніякої відповіді. Не раз звертався і до депутатів Верховної Ради з проханням прийняти новий закон про реабілітацію жертв політичних репресій, бо ж досі діє закон СССР, згідно з яким всі, хто зі зброєю в руках боровся проти радянської влади, є бандитом і реабілітації не підлягає. Але за 25 років незалежної України ніхто цього не зробив. Цікаво буде прочитати мотиваційне рішення судді, українського патріота, який постановив сьогодні це історичне рішення», - підкреслю. Коваль.

За словами активіста Юрія Ботнара, до цієї історичної  перемоги української патріотичної громади,  крім Історичного клубу "Холодний Яр", причетні  Український інститут національної пам'яті та Черкаська обласна рада, за зверненням якої, власне, зрушився процес офіційної реабілітації.

Про цю ж подію написав Генпрокурор Юрій Луценко:
"Нарешті!!! В перші дні мого призначення на посаду ГПУ, у "своїй" камері Лук'янівського СІЗО, де раніше сиділи отамани Холодного Яру, я заявив про необхідність реабілітації цих українських героїв. У вівторок, 18 жовтня 2016 року, за заявою прокурора Київської області, рішенням апеляційного суду Київської області реабілітовано отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу - Іларіона Завгороднього (Загороднього), Мефодія Голик-Залізняка, Юрія Дроботковського (він же Чернота), командира 2-го Синього полку 1-ї Синьої дивізії Кость Здобудь-Воля, Івана Ляшенка та інших, які брали участь у визвольній боротьбі початку ХХ століття за утвердження української державності, історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету.

Відповідно до Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті» повстанські та партизанські загони Холодноярської республіки визнані борцями за незалежність України у ХХ столітті".
Історична довідка: Холодноярська Респyбліка проіснували з 1919  по 1922 роки    на землях у Чигиринському повіті Київської губернії (нині Чигиринському районі Черкаської області). 2 лютого 1923 року холодноярців, які боролися за незалежність України та проти радянської окупації, засудили до розстрілу. 9 лютого 1923 року о 8:30 у Лук'янівській в'язниці м. Києва засуджені підняли повстання, захопили 14 рушниць із набоями та іншу зброю. Майже чотири години серед Києва точився бій, під час якого повстанці загинули.
Ці події описані в романі Василя Шкляра "Залишенець. Чорний ворон".

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину