Доктор Коморовський: Більшість ліків «від кашлю» - це відхаркувальні засоби

Доктор Коморовський про лікування кашлю
Протягом години я перебував в кімнаті з працюючим телевізором. Протягом години я 8 разів бачив рекламу ліків, які, за запевненням виробника, слід негайно ковтати при появі кашлю.

Нерви вже не витримують слухати цей розвод державного масштабу!

Люди, увага!

1. Абсолютна більшість рекламованих ліків «від кашлю» - це відхаркувальні засоби і / або муколітики: препарати, що збільшують обсяг мокротиння (мокрота - утворюється в легенях слиз) і роблять її рідшою, текучою (що теоретично полегшує її відкашлювання).

2. Абсолютна більшість випадків, коли у вас соплі, кашель і підвищення температури, - це хвороба верхніх дихальних шляхів: риніт, фарингіт, ларингіт. Відхаркувальні засоби збільшують кількість мокротиння !!! Навіщо вам збільшувати кількість слизу в легенях, коли у вас нежить або болить горло? Навіщо? Тому що сказали по телевізору?


3. Відхаркувальні засоби іноді (досить рідко) потрібні при деяких захворюваннях нижніх дихальних шляхів - бронхітах, запаленнях легенів. Бронхіти і пневмонії лікують лікарі, а не люди, надивившись телевізора.

4. Відхаркувальні засоби не зменшують, а посилюють кашель, активізуючи відходження мокроти. Але при дефіциті рідини в організмі і / або при сухості повітря в приміщенні відхаркувальні засоби не можуть проявити свою дію: кашель підсилюють, але полегшення не приносять !!! У той же час, якщо ви багато п'єте, а в кімнаті чисте, прохолодне і вологе повітря, такі відхаркувальні засоби не потрібні: мокрота в таких умовах не стає в'язкою і легко відкашлюється без всяких ліків. Не видається дивною в зв'язку з цим фраза з дуже відомого і, звичайно, ненашенского медичного підручника: «ефективність відхаркувальних засобів порівняно з великою кількістю гарячих напоїв не доведена».

5. У дітей кашель (сила кашльового поштовху) набагато слабкіша, ніж у дорослих. Після прийому відхаркувальних засобів діти часто не в змозі відткашлятись після збільшення мокротиння. Вона накопичується в нижніх дихальних шляхах, і це головна причина обструктивного бронхіту і запалення легенів.
Дати муколітик і вкласти дитину спати в теплій і сухій кімнаті (а таких кімнат у нас 90%) - найпростіший спосіб організувати ускладнення. А якщо на додачу до цього закладений ніс і підвищена температура тіла - є шанси перетворити тижневий нежить в місячне лікування пневмонії. 
Не дивно, що в багатьох країнах муколітики настійно не рекомендуються дітям перших 5 років життя, а дати їх дітям до 2 років - це взагалі кримінал.

6. Ще раз, для тих, хто ще не зрозумів: телевізор не повинен заміняти мозок. Це правило працює і в політиці, і при кашлі.
Не купуйте відхаркувальні засоби без прямої вказівки лікаря. Якщо лікар на дому призначив відхаркувальні засоби дитині молодше 5 років - шукайте іншого лікаря, якщо дитині менше 2 років - терміново шукайте іншого лікаря.

7. Хочете полегшити кашель? Тоді:
одягніться тепліше;
зробіть все, щоб в приміщенні був чистий, прохолодний (16-20 ° С) і не сухе повітря (відносна вологість 40-70%);
стежте за носовим диханням (воно повинно бути!): часте промивання сольовими розчинами і, якщо зовсім не під силу, судинозвужувальні засоби;
пийте багато теплої рідини;
знайдіть того, хто поставить діагноз;
вимкніть телевізор.
Доктор Коморовський

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину