Поблизу Львова будуть запускати ракети

Пуск ракети
У Львові 23-28 серпня відбудеться світовий Чемпіонат з ракетомодельного спорту. На нього приїдуть запускати ракети навіть співробітники NASA.
Однак запустити свою ракету на Чемпіонаті зможуть не тільки команди професійних спортсменів, а й любителі. Правда, кожен змагатиметься у своїй категорії і за свої призи. Профі - за медалі і місце в загальному заліку (де, до речі, в України є великі шанси на перемогу), любителі - за призовий фонд 4000 євро. Вхід на захід вільний.
На змагання варто їхати з дітьми і взагалі всією сім'єю, бо окрім видовищною змагальної частини в рамках Чемпіонату будуть проходити майстер-класи для дорослих і дітей і ще багато всього цікавого.

Україна вперше приймає захід такого рівня на своїй території. У минулому році в нашій країні пройшов Чемпіонат Європи, де українська команда стала кращою з 12, завоювавши в загальному заліку 27 медалей (14 золотих, 6 срібних і 7 бронзових).
У цьому році в Чемпіонаті світу з ракетомодельного спорту візьме участь вже 19 країн та понад 300 спортсменів. Україну представлятиме команда з 32 учасників, і вона вірить в свої великі шанси на перемогу. У числі найбільш серйозних конкурентів - США і Китай.

Календар Чемпіонату


Урочисте відкриття Чемпіонату відбудеться ввечері 23 серпня в центрі Львова. З 24-го по 28-е пройдуть змагання в рамках Чемпіонату світу. Змагання по запуску ракет класу S2 / P заплановано на 24 серпня - в День Незалежності України. Copters Race - друга змагання для любителів - пройде в завершальний день Чемпіонату. Щодня на території спортгородка будуть проходити церемонії нагородження переможців Чемпіонату по класах.
calendar
Календар Чемпіонату з ракетомодельного спорту

Змагання професійних спортсменів


У кожній категорії моделей ракет є своя назва, що пояснює параметр, за яким вони змагаються один з одним. У різних моделей - різна ступінь трудомісткості. Найскладніший клас - моделі-копії, на створення яких йде рік чи більше. У кожної моделі ракет-копій є «дорослий» аналог, який колись літав в космос. Деталізація, відповідність технічної документації та якість виготовлення - один з параметрів, за якими будуть оцінюватися спортсмени. Інший - це літальні властивості моделей. Ракети різних класів значно відрізняються один від одного, тому в кожен з днів Чемпіонату буде на що подивитися.

У Чемпіонаті братимуть участь ракети наступних класів:

S1 - Altitude Models - моделі, що змагаються в висоті польоту.
S3 - Parachute duration models - змагаються на тривалість польоту з парашутом. З моменту старту і до приземлення або виходу із зони видимості.
S4 - Boost-glider duration models - планери цього класу повинні провести в повітрі якомога більше часу.
S5 - Scale-altitude models - багатоступінчасті ракети, що змагаються в висоті польоту;
S6 - Streamer duration models - цим моделям необхідно продемонструвати найбільш тривалий політ зі стрічкою. Час «в дорозі» також змиритися з моменту вильоту і до приземлення або виходу за межі видимості.
S7 - Scale models - моделі, особливо складні в створенні і в змаганнях. Являють собою повні копії існуючих ракет. Їх політ оцінюється за багатьма параметрами: і радіоуправління, і відділення теплозахисного екрану, і багато інших речей, які в реальному житті роблять ті ракети, копії яких беруть участь в чемпіонаті.
Модель-копія TrailBlazer II D70
Модель-копія TrailBlazer II D70

S8 - Rocket glider duration models - це крилаті планують ракети, переможець той, чия ракета довше протримається в повітрі.
Модель ракети S8E_РS9 - Gyrocopter duration models - гвинтокрилі літальні апарати, що змагаються в тривалості перебування в повітрі.

У цьому ролику можна подивитися на багато з ракет, які будуть на Чемпіонаті, і отримати уявлення про те, як все буде проходити.

Змагання для любителів


Змагання любителів в категорії S2 / P пройде під гаслом «Врятуй космічні яйця». Справа в тому, що конструкція моделей ракет S2 / P імітує принцип роботи системи безпеки космонавтів під час польоту. Відповідно, оцінювати рівень спритності учасників змагання можна тільки за умови, що «корисний» вантаж в ракетах досягне землі живим. Тому в якості «пілотів» виступатимуть ... сирі курячі яйця. Їх потрібно буде дбайливо відправити в «космос» і так само дбайливо повернути на землю. До участі допускаються ракети вагою до 1500 грамів, висота польоту - 300 метрів. Час в дорозі - 60 секунд.

В Україні це змагання відбудеться вперше, але в США подібні заходи користуються великою популярністю, зокрема, серед студентів, і збирають багатотисячну аудиторію. Саме з ініціативи американських колег таке змагання буде проходити під час Чемпіонату. Переможець отримає половину призового фонду для любителів. Для участі в змаганнях потрібно реєструватися заздалегідь на сайті.

Змагання Copters Race будуть проходити на коптерах, які за класифікацією FAI співвідносяться з класом моделей F3U. Аналогічні заходи вже проводяться в усьому світі, найбільш видовищні - у Дубаї. В Україні вперше подібне змагання пройшло в Дніпрі близько роки тому.

Переможців цього року чекають призи. Скоро з'явиться точна інформація про те, які саме і відкриється реєстрація на подію.

Виставкова зона і майстер-класи


Точні копії справжніх ракет і вражаючі старти - не єдине, чим буде розважати гостей Чемпіонат світу з ракетомоделірованію. На його території будуть проходити майстер-класи і розташовуватися виставкові зони. У виставкових зонах можна буде поглянути на новітні пристрої, створені як українськими студентами, так і стартаперам з різних технологічних компаній. Для дітей на Чемпіонаті буде ігрова зона.

У числі майстер-класів - складання та запуск ракет, яку зможуть здійснити навіть діти (всі правила безпеки дотримані, це міжнародна подія, так що можна не переживати) і розпис пряників у формі ракет. Організатори - компанія Noosphere і Федерація ракетомодельного спорту України - нададуть 2000 комплектів моделей ракет, які потрібно буде зібрати, підписати, а після польоту - можна забрати з собою додому.

Організатори обіцяють привезти на Чемпіонат світу робота Нао, з ним можна буде сфотографуватися і поговорити, а також - подивитися як він танцює. До речі, робот був і в минулому році.

Як дістатися на Чемпіонат?


Чемпіонат світу з ракетомоделірованію буде проходити за 11 кілометрів від центру Львова, неподалік села Куликів (траса на Жовкву). До місця проведення буде організовано безкоштовний трансфер з Львова. Джерело

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти