Волинська трагедія: погляд з України

Жертва поляків на Волині
Убивства поляків українцями на Волині - геноцид, трагедія. Убивства українців поляками - нікому нецікава статистика. Такі у мене склалися враження після того, як Сенат Польщі закликав Сейм РП визнати загибель поляків на Волині геноцидом.
Однак є й зворотня сторона медалі - масові убивства поляками селян, мирних жителів Волині.
Фільм журналіста Галини Терещук «Волинська трагедія: погляд з України» розповідає про події, які сьогодні хвилюють українську та польську громадськість. У фільмі якраз і зібрані свідчення волинських селян, яким вдалося вижити під час різанини, влаштованої польськими бандами на Волині у роки Другої світової війни.
У фільмі немає коментарів політиків. Натомість пояснення причин цієї трагедії дає історик Володимир Косик.

А ось що пише сама авторка фільму: «Щороку залишається усе менше свідків жахливої Волинської трагедії – як серед українців, так і поляків – тих, хто пам’ятав біль і страждання, хто зумів простити. 13 років тому – у 2003 –записані свідчення українців у Володимир-Волинському районі Волинської області, де до кривавих подій війни мирно жили поруч українці і поляки. Декого з очевидців уже немає серед нас. Це погляд з Україну на ці жахливі сторінки історії. Цей документальний фільм зняв оператор Юрій Рура, який відійшов у вічний світ у 2016 році…Цей фільм і у його пам’ять…»

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину