Російським книжкам не місце в Україні

Друкована російська продукція у вигляді книг - теж носій путінізму
Кілька днів тому я запитував на Фейсбуці: чому уряд не заборонив ввезення в Україну українських книжок. Адже друкована російська продукція у вигляді книг - теж носій путінізму, імперського смороду та ненависті до усього українського.
Заборона російської книжкової макулатури також була б дуже вигідною для українських видавців. Але їхнього голосу якраз чомусь і не чути.
Натомість із цього приводу прочитав на ФБ міркування Олександра Бригінця:
"Один з нардепів запропонував заборонити ввезення російських книжок.
1. Книга - матеріальний продукт, що приносить прибутки російським видавництвам. Тому, виступаючи за згортання товарообігу з РФ. треба і книгу теж розуміти як товар.
2. Книга - духовний продукт, який повинен максимально циркулювати в світі, якщо конжна певна книга не заборонена, як така, що пропагує щось заборонене законодавчо. Тому право купувати авторські права російських авторів і видавати твори в Україні будь-якою мовою повинне зберегтись.Висновок: прибутки від книговидавничої діяльності повинні отримувати російські автори, українські видавці, українські друкарні, тощо. За зміст виданих книжок, які повинні відповідати українському законодавству, мають нести українські видавництва,
Видані в РФ книжки (працював у видавництвах, сам займався видавничою діяльністтю, тому розумію про що говорю) будуть протягом кількох місяців замінені аналогічними, виданими за ліцензіями в Україні.
Додаткова користь: цікава і затребувана російська і російськомовна книга на прилавку залишиться, але менше стане на прилавках російського 'сміття', собівартість української і російської книги вирівняється, видавництва почнуть зважувати - видавати літературу з РФ чи з іншої країни, тож наш доступ до книж інших країн збільшиться. Видавництва і друкарні, що зароблятимуть на російській літературі, інвестуватимуть гроші в українську видавничу справу.
РФ у свою чергу зможе викладати в інтернет у вільному доступі ел-книжки, якщо для неї важливий доступ до нашого інтелектуального простору".

Усе правильно. Але якщо ми запроваджуємо санкції, то користь від викидання з нашого ринку російської книжки не слід вимірювати лише грошима.
Передусім, це має бути політичний акт. І на нього слід наважатися.
Василь Терещук  

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину