Детективи НАБУ знову затримали Постного і Рябошапку

У середу, 22 червня, на виході з Лук'янівського слідчого ізолятора відразу після звільнення під заставу, за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ст.209 Кримінального кодексу України ( "Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом") детективи НАБУ затримали В.Постного і О.Рябошапку.

Про це повідомили в прес-службі НАБУ.

У повідомленні зазначається: "Вони були заарештовані і взяті під варту 17 червня за рішенням Солом'янського районного суду як співорганізатори корупційної схеми з розкрадання газу, видобутого в рамках договорів спільної діяльності з ПАТ" Укргазвидобування ".

Нагадуємо, що розміри застав, призначених судом щодо В.Постного і О.Рябошапкі, які є одними з ключових фігурантів розслідування, були найменшими (1 млн. грн і 1,5 млн. грн відповідно) в порівнянні з сумами застав, призначених рядовим учасникам "газової схеми" (від 50 млн. грн до 200 млн. грн).

Під час здійснення затримання біля входу в Лук'янівське СІЗО з боку невідомих осіб мали місце спроби чинити перешкоди діям детективів і запобігти арешту підозрюваних. Для забезпечення порядку було залучено підрозділ спеціальних операцій НАБУ. Зараз підозрювані затримані згідно ст.208 Кримінального процесуального кодексу і доставлені в приміщення Національного бюро. Після проведення щодо них слідчих дій затриманих відвезуть в ізолятор тимчасового утримання.


Нагадуємо, що 17 і 18 червня за результатами розгляду клопотань детективів НАБУ, узгоджених з прокурорами САП, щодо всіх 10 осіб, затриманих в ході обшуків 15 червня, було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів. Сумарний розмір застави становить 1,003 млрд. грн.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд. грн. З яких 1,6 млрд. - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками і виведені через фіктивні підприємства, а 1,3 млрд. грн - невиплачена сума ренти за користування надрами.

16 червня керівник САП Назар Холодницький також зареєстрував у Верховній Раді погоджено з Генеральним прокурором України подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Онищенка як одного з організаторів розкрадання державного газу ".

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину