Українці стали народом-мучеником - держсекретар Ватикану

Державний секретар Ватикану кардинал П`єтро Паролін наголосив, що українці - це народ-мученик, який заслуговує на пошану.
П`єтро Паролін наголосив, що українці - це народ-мученик

Про це він сказав сьогодні, 20 червня, на Всеукраїнській раді церков та релігійних організацій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Драматичні події, які сколихнули вашу історію, зробили вас народом-мучеником, якому належить пошана не лише Католицької церкви, але і всіх людей, що вірять у цінності свободи, справедливості, братерства», - зазначив кардинал у своєму зверненні. 

Водночас він зазначив, що страждання українського народу продовжується в бомбардуваннях, у знищеннях поселень та інфраструктури, і передусім у поверненні ненависті та недовіри, в дестабілізації суспільства.

"У цей момент непересічних труднощів, підсилених тягарем інституціональної, фінансової та моральної кризи, що викликає поширення страждань, ми, релігійні спільноти, покликані до безпрецедентної відповідальності", - заявив Паролін.

За його словами, українська молодь особливо прагне до чесності, послідовності та самоповаги, тому представники всіх конфесій та релігій зобов'язані підтримати таке прагнення.

«Якщо ми зможемо це їм дати - вони спасуться і спасуть Україну. Якщо ж ми не будемо тими свідками, то будемо разом нести відповідальність за руйнування їхніх ідеалів, а це породжує інертність, депресію, розчарування та пошук примітивних компенсацій, що отруюють людську особу. І за це нас спитають!» - сказав Паролін.

Він закликав росіян більше не гаяти часу, а просити вибачення за всі завдані кривди та разом служити в ім'я людини.

«Дорогі брати-росіяни, ми більше не маємо часу. Тож просімо прощення за всі завдані чи отримані образи», - сказав він.


За словами Пароліна, Католицька церква, західного і східного обряду, хоче стати "інструментом, що сприятиме примиренню".

"Передаю вам братні обійми Папи Франциска, який доручив мені обійнятися братніми обіймами з кожним із вас та зі спільнотами, які ви представляєте", - сказав Паролін.

У свою чергу, предстоятель Української греко-католицької церкви єпископ Святослав зазначив, що подібної Ради, яка б представляла не тільки християнські конфесії, але і єднала різні релігії, немає в інших країнах. Єпископ Святослав подякував за акцію, яку проводить Папа Римський Франциск.

«Прошу передати Папі Франциску запрошення приїхати до України. Думаю, що його запрошує до України не лише католицька церква, а вся Українська рада церков», - наголосив Святослав.

Архієпископ Євстратій, секретар священного синоду Української православної церкви Київського патріархату, наголосив, що саме існування Ради церков та релігійних організацій в Україні дозволяє говорити про те, що спільну мову завжди можна знайти.

«Українське суспільство теж різне, але воно може мати єдине спільне між собою», - каже Євстратій.

Всеукраїнська рада церков і релігій висловила сподівання, що Папа Франциск обов'язково відвідає Україну, а представники різних конфесій поїдуть до Ватикану, щоб продовжити діалог.

Уже сьогодні місія кардинала Пароліна завершується і він повертається до Італії.

П'єтро Паролін своїм візитом до України розпочав гуманітарну акцію «Папа для України», яка відбувається за ініціативи Папи Франциска. Ця місія має на меті допомогти постраждалим у війні в Україні, незалежно від віросповідання та національності. Пожертвування, які збираються в католицьких храмах по всьому світу, розподілятимуться між українцями спеціальним технічним комітетом.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину