Вік батька впливає на здоров'я майбутньої дитини

Ожиріння батька може спровокувати у дитини порушення метаболізму, діабет і навіть рак мозку.
Усе більше наукових даних свідчать про зв'язок між вродженими патологіями у дітей і віком їх батьків. Вчені з університету Джорджтауна стверджують, що дефекти дитячого організму є результатом епігенетичних змін, які можуть передаватися від покоління до покоління.
Робота дослідників опублікована в American Journal of Stem Cells.

«Ми знаємо, що гормональні чинники і психологічний стан жінки під час вагітності впливають на здоров'я дитини. Однак наше нове дослідження показує, що це ж справедливо і щодо батька. Вік і спосіб життя чоловіка позначаються на молекулах, що контролюють функції генів», - говорить провідний автор роботи Джоанна Китлинський (Joanna Kitlinska).


Наприклад, у новонародженого може бути констатовано фетальний алкогольний синдром, хоча мати дитини взагалі не вживала спиртного. Як стверджується в роботі, батьки 75% дітей з ФАС - алкоголіки.

Доповідь вчених спирається на масив фактичних даних, що підтверджують внесок батьків в епігенетичні зміни у потомства.
На сьогоднішній день встановлено залежності між віковими змінами у батька і ймовірністю шизофренії, аутизму та вроджених вад у дитини.

А ось ожиріння батька може спровокувати у дитини порушення метаболізму, діабет і навіть рак мозку. Якщо чоловік схильний до стресів, це підвищує ризик психічних порушень у його потомства.
Пристрасть батька до алкоголю, як правило, призводить до зниження ваги новонародженого, зменшення обсягу його мозку і погіршення когнітивних здібностей.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Доба в зоні АТО: один наш воїн загинув, один - поранений