У Києві знайшли палац князя Володимира

Палац князя Володимира у Києві
У Києві на сходах Десятинної церкви (перетин вулиць Володимирської та Андріївського узвозу) виявили частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі. Археологи назвали знахідку сенсацією.
«(Коли) будівельники зняли підпірну стінку, щоб її зміцнити, була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого наприкінці Х століття! Він зводився одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира», - розповів науковий співробітник інституту археології НАН України Віталій Козюба.


За його словами, будівля, швидше за все, було двоярусною і побудованою з каменю. Для чого його використовували, точних даних немає, але імовірно - для прийому гостей і проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика ймовірність, що там неодноразово бував і князь Володимир.

Вчений зазначив, що фундамент палацу є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, яку можна побачити.
Фундамент палацу є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі

Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту - близько метра. Зараз вирішується питання про можливість музеєфікувати фундамент.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину