Бідність робить людину дурнішою

Важкі життєві умови призводять до формування у людини так званого менталітету бідності.
Згідно з новими дослідженнями, життя від зарплати до зарплати знижує розумові здібності людини. Протягом чотирьох років учені досліджували, як безробіття і важке матеріальне становище позначаються на когнітивних здібностях людей. Результати роботи, опубліковані в журналі прикладної психології, свідчать про те, що тривале існування в умовах фінансової нестабільності, призводять до відчутного падіння IQ.

В ході спостереження за учасниками експерименту вчені встановили, що важкі життєві умови призводять до формування у людини так званого менталітету бідності. Постійна необхідність шукати кошти для існування притупляє творчі та аналітичні здібності, а також збільшує частоту помилкових і нерозумних рішень.


«Бідність забирає у людини 13-14 IQ пунктів. Подібний ефект спостерігається при серйозному дефіциті сну і алкоголізмі. Спробуйте встати на місце бідняка. День за днем ​​ви витрачаєте величезні сили на задоволення найпростіших потреб. Ви живете в постійному стресі, ви стаєте неуважними і дратівливими. Це не найкращі умови для роботи мозку », - сказав Ельдар Шафір (Ельдар Shafir) з Прінстона психолог, який брав участь в роботі.

Бідність робить людину дурнішою, а значить її шанси вибитися з важких умов падають ще більше. Людина ризикує назавжди застрягти всередині цього порочного кола.

Як же допомогти тим, хто опинився на узбіччі життя? Деякі економісти вважають, що ситуацію можна поліпшити шляхом введення безумовного доходу. У ряді країн (Канада, Фінляндія) експеримент по запровадженню БД вже починається.

За матеріалами BigThink

Плюс до теми

:
Бідність робить людину дурнішою Бідність робить людину дурнішою Reviewed by Vasyl Markovych on 5/23/2016 07:17:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.