Як фарбують крашанки на Великдень

У нашій родині крашанки завжди готували у Великодню суботу.
Пасха – свято, яке має яскравий український символ. Звісно ж, що мова про крашанки. Бо саме вони лежать нагорі у великодньому кошику, коли ми ідемо із ним на освячення до церкви.

У нашій родині крашанки завжди готували у Великодню суботу. Майже незмінно вони були червоного кольору. Це вже згодом, я довідався, що цей колір – теж символ Великодня. Він символізує кров, пролиту Спасителем за людей, а також воскресіння.
Здебільшого фарбують яйця у червону барву. Але бувають вони і жовтого, синього, зеленого і золотистого кольору. Секрет приготування червоної писанки дуже простий. Яйця у цьому випадку готують у відварі цибулиння.
А ось із кори дикої яблуні і з гречаної соломи отримують вже жовту барву. А молоде листя берези чи полину – дає салатовий колір. Шишечки вільхи - брунатний. Ці природні барвники українці використовують упродовж століть.
А тепер про сам рецепт фарбування крашанок.

Отже цибулиння слід залити холодною водою, довести його до кипіння і кип'ятити  30 хвилин. Потім цьому відварові слід дати остигнути і процідити його. У вже холодний відвар, трохи посолений, опускають сирі яйця і варять їх 10-12 хв.
Звичайно, яйця можна варити і у відварі з цибулинням. Але тоді на крашанках залишаться відбитки  цибулиння і вони втратять однорідний колір. А ще яйця перев’язують навхрест. Тоді на шкаралущі залишиться візерунок від нитки.
Якщо ж ви волієте пофарбувати яйця у відварах з листя чи кори інших рослин, тоді готуйте відвар, кидайте у нього трхи солі.. Яйця відварюйте 10-15 хв.
І останнє. Щоб ваші крашанки блищали – натріть їх рослинною олією. Звісно, що робити це слід вже після фарбування. Веселих Вам свят!
В. Т.

Плюс до теми

:
Як фарбують крашанки на Великдень Як фарбують крашанки на Великдень Reviewed by Vasyl Markovych on 4/19/2016 11:53:00 дп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.