Мешканці гуртожитків отримали право на приватизацію свого житла

Верховна Рада України дозволила приватизацію громадянами житла у гуртожитках, прийнявши відповідний закон №1076
Верховна Рада України дозволила приватизацію громадянами житла у гуртожитках, прийнявши відповідний закон №1076.

У Законі України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків", зокрема, визначається, що громадяни та члени їх сімей, на яких поширюється дія цього Закону, мають право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках, що перебувають у власності територіальних громад і можуть бути приватизовані відповідно до цього Закону за рішенням місцевої ради.

Вони набувають право на приватизацію житлових приміщень у таких гуртожитках після їх передачі у власність відповідної територіальної громади відповідно до цього Закону та Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у комунальну власність.


Крім того, визначається, що гуртожитки державної форми власності передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону на безкомпенсаційній основі.

Гуртожитки, включені до статутних капіталів товариств, передаються у власність територіальних громад відповідно до цього Закону одним із способів. Зокрема, на безкомпенсаційній основі всі гуртожитки передаються за згодою власника гуртожитку - за його рішенням; без згоди власника гуртожитку - за рішенням суду.

На частково-компенсаційній основі всі гуртожитки передаються: на договірних засадах з виплатою компенсації в розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті, - за рішенням власника гуртожитку та рішенням відповідної місцевої ради; відповідно до Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, у розмірі, меншому ніж розмір, визначений відповідно до частини четвертої цієї статті, - за рішенням суду за позовом місцевої ради.

Також можлива передача на компенсаційній основі, за умови попередньої повної компенсації в розмірі, визначеному відповідно до частини четвертої цієї статті: за згодою місцевої ради - за рішенням відповідної місцевої ради за поданням власника гуртожитку; без згоди місцевої ради - за рішенням суду за позовом власника гуртожитку.

Компенсація власнику гуртожитку здійснюється в грошовій формі в національній грошовій одиниці України (гривні).

Разом з тим, з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків, вводиться мораторій на виселення з гуртожитків законних жителів і відчуження гуртожитків, протягом терміну реалізації Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад, але не менше 11 років з дня опублікування цього Закону.

Цей мораторій діє на відчуження у будь-який спосіб зазначених гуртожитків як об'єктів нерухомого майна, житлових комплексів і / або їх частин і їх окремих будівель, споруд, житлових і нежитлових приміщень та іншого майна, а також відповідних земельних ділянок і їх прибудинкових територій на користь фізичних чи юридичних осіб приватного права до 1 січня 2020 року.

Також законом вносяться зміни до Цивільного кодексу України, Закони "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності", "Про заставу", "Про судовий збір".

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину