Українські консули зустрілися з Надією Савченко

Сьогодні вранці українські консули змогли зустрітися з української льотчицею Надією Савченко.

Про це повідомляє сайт Цензор.НЕТ.

Українські консули Олександр Ковтун та Віталій Москаленко вранці відвідали українську льотчицю в СІЗО-3 Новочеркаська Ростовської області.

"Подали заяву, зустрілися з начальником СІЗО, який особисто прийняв документи і провів нас всередину, надавши побачення з Надією Савченко. Проблем з цим не виникало. Побачення проходило в кімнаті для слідчих дій, не за склом ... Ми зустрічалися востаннє в п'ятницю , з тих пір очевидно, дається взнаки те, що вона проводить сухе голодування. Ми намагалися її відрадити, довести, аргументувати, що вона вже перемогла і повинна зберегти життя. Всіляко вмовляли її хоча б приймати воду, але вона категорично відмовляється, каже, що вона готова йти до кінця і буде тримати голодування до останнього", - зазначив генконсул Москаленко.


Також він поінформував, що ніяких насильницьких методів годування до неї не застосовувалося: "Більш того, її вчора оглянув представник омбудсмена Елли Памфілової на прізвище Харківський ... Посил її такий: вона сподівається, що всі, від кого залежить її звільнення в Україні, перш за все докладуть максимальних зусиль, щоб це було реалізовано ".

"Вона сподівається виступити 9 березня в суді, сказати останнє слово, якщо зможе володіти голосом і говорити. На це вона дуже сподівається і сконцентрує всі вольові зусилля, щоб це відбулося. Якщо, як вона заявила, не буде оголошена найближчим часом дата оголошення вироку, тобто мова йде буквально про один-два дні, в такому випадку, вона продовжить сухе голодування. Наскільки я зрозумів, якщо буде виголошено останнє слово і буквально за день-два, то є можливість, хоча це швидше мої припущення, вона тоді можливо буде приймати рідину. Хоча з іншого боку я сумніваюся. Ми з колегою протягом півтори години намагалися відмовляти її. Приводили всілякі аргументи. Але ці аргументи, як втім і ряд інших, виявилися безглуздими. Вона твердо стоїть на своєму, що буде тримати сухе голодування, поки її не повернуть в Україну. При цьому вона сказала, що звільнення її має відбуватися на її умовах. тобто мова не йде про якісь обміни або ще про щось, торги, спекуляції тощо. Її повинні просто звільнити і повернути в Україну. Мені невідомо яка це буде форма - помилування або виправдання. Логічно було б припустити, що її повинні виправдати, тому що те, в чому її звинувачують, вона не скоювала. Це абсолютно очевидно всім, в тому числі і прокурорам, і суддям. Але оскільки процес політичний, практично ні у кого не залишається сумнівів в тому, що її засудять ", - додав Москаленко.

Крім цього він також поінформував, що дозволу від МЗС РФ на ноту українського МЗС - поки немає.

Також він зазначив, що Савченко поінформували про мітинги і пікети, які проходили в її підтримку в Україні і в світі.
"Зрозуміло, для неї це є підтримкою. Але людина, яка проводить сухе голодування, вона не може висловлювати якісь емоції явно. Їй було приємно", - додав він.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину