Яресько погодилася стати прем'єром. Яценюк іде

Наталія Яресько погодилася очолити уряд технократів за умови, що людей в команду пропонує вона
Наталія Яресько погодилася очолити уряд технократів за умови, що людей в команду пропонує вона, і вже веде переговори з тими, кого хоче бачити в новому уряді. Зміна Кабміну повинна відбутися найближчим часом.
Про це пише сайт "Новое время".
Переформатування Кабміну може відбутися вже 15 березня. Цю дату озвучив один з нардепів фракції Народний фронт, близький до глави РНБО Олександра Турчинова, посилаючись на нього самого. Він стверджує, що така домовленість про зміну уряду вже є.

Цю ж інформацію підтвердив народний депутат з іншої фракції, нещодавно покинула коаліцію. Під відставку чинного прем'єра Арсенія Яценюка голоси вже є, зараз йде робота, спрямована на те, щоб забезпечити необхідну кількість голосів для призначення Яресько.

При цьому глава Мінфіну вже активно підбирає команду і веде переговори з кандидатами на ключові відомства начебто Фііскальної служби,  а також ті, кому вже зробили таку пропозицію. Цю ж інформацію підтверджують джерела в Міністерстві економічного розвитку. Зокрема, мова йде про те, що Яресько вже обговорювала можливості роботи в новому уряді з заступниками голови Мінекономіки Айварас Абромавичус.


Джерела, близькі до глави Адміністрації президента, стверджують, що кандидатом у віце-прем'єри за прем'єрства Яресько розглядається нинішній глава АП Борис Ложкін. За інформацією цього ж джерела, крісло самого Ложкіна - тобто місце керівника АП - запропонували зайняти Макару Пасенюку, партнеру інвестгрупи ICU. ICU - це компанія, співвласником якої була Валерія Гонтарєва, перш ніж стати главою Нацбанку. Також ICU відома тим, що саме її Петро Порошенко після обрання президентом привернув як партнера для продажу компанії Roshen.

Нагадаємо, дискусія про те, коли піде Яценюк і хто займе його місце, не припиняється з 16 лютого, коли парламент спробував (або зробив вигляд, що спробував) відправити прем'єра у відставку. Представники влади виправдовували неможливість відставки Яценюка тим, що захисником і покровителем чинного прем'єра нібито виступають західні політики - вони, мовляв, наполягають на тому, що Яценюк повинен залишитися. Однак, як пояснює спікер парламенту Оксана Сироід, посилаючись на спілкування з європейськими та американськими дипломатами, Захід наполягає, щоб Київ забезпечив такого главу уряду, який запустив би, нарешті, реформи і з яким Захід «міг би говорити».

Співрозмовники стверджують, що і сама Яресько, і Яценюк дійсно довго відмовлялися від озвученого вище варіанту переформатування Кабміну. Їх особистими позиціями, а також прагненням окремих членів парламенту «простимулювати» відставку Яценюка і пояснюються епізодичні повідомлення окремих представників влади, а також деяких ЗМІ про те, що чинний прем'єр нібито погодився піти.

Але вже минулого тижня ситуація змінилася. Учасники Українського тижня в Європарламенті в Брюсселі кажуть про те, що в кулуарах цього заходу (там знаходилися декілька десятків нардепів, лідери фракцій, спікер Володимир Гройсман) озвучувалася інформація про те, що Яресько дала попередню згоду очолити «технократичний уряд », міністрів в яке запропонує вона сама.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину