В Оренбурзі на місці будинку Тараса Шевченка збудували парковку

Будинок тараса Шевченка в Оренбурзі.
У російському місті Оренбург знесли будинок, у якому під час заслання проживав відомий український поет Тарас Григорович Шевченко.

Про це у своєму Twitter повідомив міністр культури України В'ячеслав Кириленко.

"Дикість у стосунку до всього українського продовжує бути офіційною політикою РФ", - додав Кириленко.

Відомо, що Тараса Шевченка відправили на заслання в Оренбург у 1847 році, де поет прожив у казематах Орської фортеці понад півтора роки із забороною писати та малювати.
Деякий час Шевченко проживав не у казематах, а у так званих "вільних квартирах".Будиночок, що розташовувався за адресою пров. Шевченка, 9, зрівняли з землею, а на звільненому місці організували парковку для клієнтів банку "Русь".
Про це повідомив сайт orenday.ru.
"А будинок цей майже 40 років значився в реєстрі пам'яток історії та культури федерального значення!". - пише видання. - Цю тему зараз активно не дають «зам'яти» блогери. Шевченківський будиночок, звичайно, тепер не відновити, але задіяних в його знесення людей шукає поліція.

- Як стало відомо, вчора відділом поліції №1 по приватному заявою оренбуржцев Андрія Лисенка все-таки порушено кримінальну справу за статтею 243 КК РФ, за фактом знесення об'єкта культурної спадщини - будинку, в якому проживав Тарас Григорович Шевченко, - розповів блогер Микита Сазонов".

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину