Вчені дослідили тіло дівчинки, замороженої 500 років тому

Дівчинка-підліток віком 14-15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, століття пролежала в льодах на вершині шеститисячника
Дівчинка-підліток віком 14-15 років, яку принесли в жертву близько 500 років тому, століття пролежала в льодах на вершині шеститисячника, що сприяло доброму збереженню тіла. Поруч з нею виявили заморожені тіла ще двох юних жертв: семирічного хлопчика і шестирічної дівчинки.
Унікальна мумія була виявлена ​​в 1999 році на схилі вулкана Льюльяйльяко (Llullaillaco), що підноситься на 6739 метрів над рівнем моря на кордоні Аргентини і Чилі.
Група дослідників з Нью-Йоркського університету (City University of New York) на чолі з Анжелікою Кортелс (Angelique Corthals) вивчила зразки мумії (так званої Maiden, «Дівчини»).
Замість традиційного аналізу ДНК вчені вивчили білки в тканинах і встановили, що у зовні здорової дівчинки була бактеріальна легенева інфекція, що нагадує туберкульоз. Вперше інфекція виявлена ​​в мумії.


Історики припускають, що діти були обрані інками за їх красу (крім того, діти вважалися чистішими істотами, ніж дорослі). Інки не так часто приносили дітей у жертву.В ході попередніх досліджень було встановлено: перед тим як принести дітей в жертву, протягом року їх годували «елітними» продуктами - маїсом і висушеним м'ясом лам, хоча до цього вони їли виключно селянську їжу, що складається з картоплі і овочів.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину