Саакашвілі поіменно назвав головних корупціонерів України

Голова Одеської ОДА Михайло Саакашвілі заявив, що учасниками корупційних схем Об'єднаної гірничо-хімічної компанії є політик і підприємець Давид Жванія, народний депутат від народного Фронту Микола Мартиненко, голова "Енергоатому" Юрій Недашковський, гендиректор Східного гірничо-збагачувального комбінату Олександр Сорокін і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
Відповідну заяву Саакашвілі зробив у неділю, 6 грудня, на антикорупційному форумі в Одесі, передає  сайт НВ.
Саакашвілі повідомив, що через корупційні схеми на ОГХК держава щорічно втрачає $ 5 млрд.
Також Саакашвілі заявив про участь мільярдера Ріната Ахметова в корупції на Укрзалізниці, назвавши суму недоотриманого доходу в $ 2,2 млрд.
Крім того, за його словами, до корупції на Одеському припортовому заводі причетний Мартиненко. Саакашвілі зазначив, що недоотримав ОПЗ $ 700 млн через тіньові схеми.
Саакашвілі додав, що підконтрольна мільярдерові Ігорю Коломойському Укрнафта не сплатила податків на $ 1 млрд і має борг перед державою в $ 500 млн.
"Грузія - це єдина країна, де Коломойський платив податки", - сказав Саакашвілі.
У цілому, за оцінкою Саакашвілі, Коломойський винен державі $ 2,5 млрд.
Олігарха Дмитра Фірташа Саакашвілі звинуватив у витоку $ 500 млн через його титанові та хімічні активи.

Публікуємо повний текст-пояснення до презентації:АХМЕТОВ

Укрзалізниця: якщо порівняти рівень залізничних тарифів в Україні і в Росії, не кажучи вже про сусідніх європейських країнах, сума недоотриманого доходу за 1 рік може становити до 2200000000 доларів.

Залізна руда забезпечує 30% вантажообігу внутрішніх перевезень в Україні. Її експорт - 77% обсягу, при цьому залізна руда транспортується в 1.4 рази дешевше ніж зерно і більш ніж в 2 рази дешевше ніж сталь. Укрзалізниця практично субсидіює виробників руди, в результаті чого тільки від одного замовника послуг держава недоотримує коло 900 млн дол.

МАРТИНЕНКО

ОПЗ, Енергоатом, НАК Нафтогаз України, Східний ГЗК, ОГХК: про корупцію в цих компаніях ми неодноразово говорили. За найскромнішими підрахунками, обсяг недоотриманих коштів в цих державних компаніях становить близько 700 млн дол. Хто стоїть за цими компаніями? - Мартиненко

Як стало відомо з матеріалів оприлюднених у справі про хабарі Мартиненко або "Колі 20%", відкат від поставок обладнання на атомні електростанції становило близько 20%.

КОЛОМОЙСЬКИЙ

Через ПриватБанк, Укрнафту, Укртранснафту і неоплачені податки до бюджету країни, тільки структурами Коломойського виведено з країни, за різними підрахунками, від 1,5 до 2 млрд дол.

ІВАНЧУК
Українська держава недоотримує до державного бюджету країни від продажу спирту близько 300 млн дол. Хто контролює Укрспирт? - Іванчук.

ФІРТАШ

Через ЗТМК, Сумихімпром, титанові і хімічні активи Фірташа витікає до 500 млн дол.

РІЗНЕ

Втрати держави з енергетичних активів, таких як УКРЕНЕРГО, УкрГідро, Центренерго та регіональні обленерго складають приблизно 200 млн дол.

У результаті корупції при закупівлі лікарських препаратів, реєстрації лікарських засобів, корупції в медичних установах, українську державу, за найскромнішими підрахунками втрачає близько 100 млн дол на рік.

З цього, обсяг недоотриманих доходів державою лише від певних олігархічних груп може становити від 5 млрд дол на рік.

Враховуючи апетити корумпованих чиновників і керівників державних компаній, обсяги держ закупівель і капітальних інвестицій в таких компаніях як Укрзалізниця, Украерорух, МА Бориспіль, Адміністрація морських портів України, торговельні порти, Укрпошта, Укравтодор - можна з упевненістю говорити, що держава недоотримала близько 300 млн дол .

Контрафактний бензин завдає збитків державі в обсязі від 200 до 300 млн дол.

Суми неповернених і проблемних кредитів, їх нецільова видача за рішенням людей поставлених в комітети державних банків певними олігархічними групами обчислюються сотнями мільйонів доларів.

Недоотримані доходи в результаті корумпованості фіскальних органів також обчислюються сотнями мільйонів доларів.

Недоотримані доходи від митниці на рік складають від 500 до 600 млн дол на рік.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа