Порошенко і депутати, скоро вам буде п...ць!

Це єдиний текст від українських громадських діячів, присвячений другій річниці Маршу Мільйонів і ідеї реформ в країні. Кожен, хто підтримує цю позицію, може опублікувати текст від свого імені. # занашемайбутнє # занашебудущее #forourfuture

Два роки тому Україна зробила історичний вибір. Люди вийшли на вулицю, вимагаючи справедливості і захисту своїх прав.

За цей час ми багато чого досягли: відстояли наші свободи, скинули диктатуру, домоглися підписання угоди про асоціацію з ЄС, провели вибори, взяли реформаторські закони і взялися за перегляд суспільного договору. За все це український народ заплатив і продовжує платити величезну ціну. Логічно, що вимоги людей до влади стали значно вище.

Два роки тому ми розуміли, що дива не станеться і відразу все не вийде. Ми були готові трудитися, терпіти і жертвувати. Але нам складно було уявити, що чиновники і наближені до влади бізнесмени будуть продовжувати грабувати країну, прикриваючись тепер уже вишиванкою, Майданом або АТО. Що гречка і ТІТУШКИ на виборах так і залишаться безкарними. Що на своїх посадах працюватимуть ті, чиїм руками ще недавно будувалася диктатура: від суддів до членів Центральної виборчої комісії. Що головним партнером влади знову стане не суспільство, а вузьке коло тих же олігархів, які виснажували країну при колишньому режимі. А ключові для країни рішення і далі будуть прийматися в колі сірих кардиналів, які керуються тільки своїми меркантильними інтересами.Шановні президент України, прем'єр-міністр, міністри і народні депутати! Люди все бачать і розуміють. Вони вже не вірять вашим виправданням. Корупційна метушня і імітація реформ знищують довіру українського суспільства і повага зарубіжних партнерів. Ви думаєте, що час ще є. Повинні вас засмутити: люди на межі. Запит суспільства, озвучений під час Революції гідності, нікуди не подівся. Сьогодні ці вимоги об'єднують абсолютна більшість українців. І кожен день вашого зволікання вбиває шанси на повернення довіри людей.

Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте
З вашої вини ми втрачаємо час. Замість того, щоб творити - розвивати економіку, освіту, науку і культуру - ми змушені витрачати ресурси на боротьбу з системою. Системою, яку ви продовжуєте захищати і вигодовувати.

Ми не хочемо нової революції, яку ви несвідомо наближаєте. Ми готові нести відповідальність за майбутнє нашої країни. Тому ми не просимо, ми вимагаємо:

1. Почати реальну боротьбу з корупцією. Сконцентруватися на вищих ешелонах влади і розірвати кругову поруку, призначивши ефективного Генерального прокурора, довершити люстрацію і реформувати державну службу за європейськими стандартами.

2. Відновити справедливість. Притягнути до відповідальності людей, які розікрали країну і призвели до насильства і вбивств на Майдані.

3. Домогтися верховенства права. Інтенсивно і рішуче проводити судову реформу, в якій були зроблені важливі кроки, але суспільство не відчуває впевненості в успіху.

4. Забезпечити прозорість влади. Відкрито проводити призначення на державні посади, припинивши практику підкилимних домовленостей і розподілу посад за політичними квотами на догоду сірим кардиналам.

5. Озвучити чіткий план. Як нам разом подолати економічну і гуманітарну кризу, як ми плануємо повертати Крим і окуповані території.

У вас все ще є вибір, ким увійти в історію: реальними реформаторами, які пожертвували особистими інтересами заради майбутнього країни, або тими, хто привів країну до розвалу через корупцію і неефективне управління.
Володимир Кадигроб
Арт-менеджер, громадський діяч, видавець документальної книги #Euromaidan. History in the Making, засновник київської платформи сучасного мистецтва PCA

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину