Про вчорашні втрати в АТО: алкоголіків і дурнів не переробиш

Щодо вчорашніх втрат на Донбасі. П'ять військових, двоє цивільних. Ворожий снайпер не читав зведень про "перемир'я", і смертельно поранив нашого бійця. Цивільні - підрив на міні. А решта ... З п'яти військових - одна бойова втрата.

Усі військові - з однієї механізованої бригади. Батальйон бригади недавно приїхав з полігону, не могли вони ще втомитися і перевтомитися ... Алкоголь.

Один солдат розстріляв трьох своїх товаришів по службі, і був убитий вогнем у відповідь. Про це не напише Генштаб, такими трагедіями займається тільки військова прокуратура. Це результат системи комплектування армії, коли мобілізують всіх підряд, коли штати армії роздуті, і тому піхоту - основу армії - комплектують за залишковим принципом.Такі трагедії відбуваються регулярно. Влітку була аналогічна трагедія - 4 загиблих в елітній аеромобільній бригаді. Там не було алкоголю, просто раніше двічі судимий мобілізований десантник, перебуваючи в тиловому районі, де є всі блага цивілізації і комфорт, посварився з дружиною по телефону, і відкрив вогонь по товаришах ...

Не бойові втрати значно перевершують бойові. Змінити можна проблему тільки шляхом відбору й шляхом підвищення якості сержантського і офіцерського корпусу. Шляхом професіоналізації армії і Нацгвардії. Системні проблеми вимагають системних рішень, яких немає. У командування одні бравурні рапорти. Ще б пак - адже діти і брати Муженко і Назарова в передових частинах ніколи не служили і не служать, вони в тилу на безпечній і престижною службі.

Алкоголіків і дурнів не переробиш. Але тверезо мислячі воїни повинні бути завжди насторожі - небезпека близько.

Юрій Бутусов
журналіст.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину