Сорти картоплі: характеристики і строки посадки

Ранні, середньопізні тапізні сорти картоплв - характеристики
При вирощуванні картоплі дуже важливо вибрати для посадки такі сорти, які у вашій місцевості зарекомендували себе найкращим чином. 

Помічено, що на різних грунтах вони поводяться не однаково. А розрізняються сорти за врожайністю, скороплодністю, стійкістю до перепадів температур і хвороб, вмісту крохмалю. За загальними ознаками вони поділяються на ранні, середньоранні, середньостиглі, середньопізні та пізні. Основна їх відмінність - це терміни дозрівання. На своїй ділянці краще висаджувати картоплю різних сортів, щоб мати якісний урожай весь сезон. 


Ранні сорти картоплі

Ранні сорти картоплі зазвичай починають садити в перших числах квітня, заздалегідь обробивши бульби мінеральним добривом. Головне, не перестаратися з азотними добривами, інакше можна спровокувати затримку дозрівання бульб і погіршення смакових якостей. Період вегетації у них невеликий. Бадилля росте швидко, і утворюються бульби. Від початку посадки і до отримання повноцінних бульб проходить 50-60 днів. Після закінчення цього терміну можна приступати до збирання картоплі. Сорти ранньої картоплі погано зберігаються і швидко втрачають вологу. 

Добре себе зарекомендував картоплю сортів Мінерва, Рів'єра, Кіранда, Аріель, Тімо і інші. На площі, що звільнилася, після попередньої підготовки, можна сміливо висаджувати наступну партію картоплі. Вона стане в нагоді для отримання насіннєвого матеріалу або інших потреб.

Середньоранні сорти

У середньоранньої картоплі період вегетації бульб становить 60-80 днів, і збирають їх в липні. Щоб урожай отримати вчасно, необхідно завчасно проростити посадковий матеріал. Для цього приблизно за місяць до посадки картопля розсипають на підлозі або складають у ящики - для пророщування. Тримають бульбу в теплому, світлому приміщенні при температурі не нижче 12 градусів. 
Поява міцних, зеленого кольору паростків сигналізує про те, що посадковий матеріал пора садити. Великою популярністю користуються такі сорти, як Адретта, Санте, Карат.

Середньостиглі сорти

Середньостиглі сорти обирають на початку серпня. Період вегетації у них становить 80-100 днів. Для отримання додаткового врожаю існує кілька способів передпосівної обробки картоплі. Добрий результат дає змочування прогрітого насіннєвого матеріалу в розчині мінеральних добрив. За годину до посадки бульби обробляють розчином сечовини і суперфосфату (на 10 літрів води беруть по 1,5 склянки добрив).

Добре себе зарекомендували такі сорти, як Бетіна, Невський, Здабиток.

Середньопізні та пізні сорти

Сорти цієї картоплі добре зберігається і придатні для зимового вживання. Період вегетації у них становить від 100 до 120 днів, тому і прибирають їх пізно, приблизно в кінці вересня. Бульби середньопізніх і пізніх сортів можна висаджувати, не пророщуючи. Маса однієї одиниці повинна становити не менше 90 грамів. Більш дрібні бульби дають знижений урожай. 

Для посадки підійдуть такі врожайні сорти картоплі, як Бернадетт, Явір, Роко, Колобок, Фольва, Слов'янка та інші.

Плюс до теми

:

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Влад Росс: сонячне затемнення позначиться на долях Путіна і Трампа

НБУ зняв обмеження на видачу валюти

Ідеї для оформлення внутрішнього двору

Син нардепа Шуфрича скоїв наїзд на людину