Паралізовані люди зможуть ходити завдяки новому імпланту

У паралізованих людей з'явилася надія знову стати на ноги. Швейцарські вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne) за допомогою сучасних технологій розробили гнучкий імплантат, який дозволить паралізованим пацієнтам навчитися ходити заново. Новинка, яку назвали e-Dura, зможе замінити пошкоджені ділянки спинного мозку. Про це повідомляє The Telegraph.

Дослідникам вдалося створити тонку і гнучку "стрічку", яка складається з електродів на основі платини і кремнію, різних мікроканалів і золотих провідних доріжок. e-Dura розроблена таким чином, що згинається разом з тканинами, які перебувають поруч з хребтом, тим самим, не викликаючи дискомфортних відчуттів у пацієнта. Фактично імплантат імітує м'які тканини, знижуючи ризик того, що чужорідний елемент буде відторгнутий організмом.

Зробити такі сміливі висновки вченим дозволили успішно проведені досліди. Тести на лабораторних щурах показали, що паралізовані тварини починали ходити через всього декілька тижнів після імплантації. Пізніше дослідники планують перейти до клінічних випробувань на людях, проте поки пристрій для цього ще не готове.

Тим не менш, вчені заявляють, що їхні винаходи зможуть залишатися в тілі людини протягом десяти років, і лише після цього періоду повинні замінюватися новими. Професор Стефані Лакур заявляє: "Наш імплантат e-Dura може перебувати в тілі пацієнта дуже довгий період. Це відкриває нові терапевтичні можливості для пацієнтів, які страждають від неврологічних хвороб і розладів. Зокрема, це має допомогти паралізованим в результаті травми спинного мозку людям".
Основна проблема полягала в тому, що всі подібні пристрої, як правило, відкидалися організмом. Головним завданням учених було створити такий імплантат, який міг бути розміщений впритул до спинного мозку, при цьому не викликаючи запалень і сильних больових відчуттів. Він точно імітує механічні властивості живих тканин, і, крім того, пропускає електричні імпульси і препарати, які активують клітини.
Розробка e-Dura зацікавила інших дослідників. Наприклад, доктор наук Дуско Іліч з Королівського коледжу Лондона вважає: "Ця робота є приголомшливим технологічним досягненням, яке може відкрити двері в нову еру в лікуванні неврологічних травм. До цього часу навіть найсучасніші протези, вступаючи в контакт зі спинним мозком, викликали серйозні пошкодження тканин ".
Вчені запевняють, що гнучкий імплантат буде використовуватися не тільки при травмах хребта, але і допоможе в лікуванні епілепсії, хвороби Паркінсона і знизить больові синдроми при інших пошкодженнях. Джерело

Плюс до теми

:
Паралізовані люди зможуть ходити завдяки новому імпланту Паралізовані люди зможуть ходити завдяки новому імпланту Reviewed by Vasyl Markovych on 1/12/2015 08:23:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.