Відсутність апетиту - ознака психічного розладу

Анорексія або відсутність апетиту - захворювання, вид психічного розладу, який характеризується повною відмовою від їжі, великою втратою у вазі і скрупульозним контролем за масою тіла

Найчастіше захворювання зустрічається у підлітків, в пубертатному віці. При цьому відзначається дефіцит мінімум 15% від нормальної ваги, відповідного віку. Фотомоделі і зірки кіно також входять у групу ризику патологічного відсутності апетиту. Все частіше в якості пацієнтів-анорексиків зустрічаються чоловіки.


У це важко повірити, але відсутність апетиту - це не нав'язливе бажання мати ідеальну фігуру. І вже тим більше це ніяк не відноситься до культури їжі. Анорексія - наслідок серйозного розладу психіки.

Існує ряд факторів, що провокують розвиток анорексії. До них відносяться соціальні, психологічні і біологічні причини. Причому розлади психіки є ключовими, в той час як інші лише створюють сприятливий грунт для початку хворобливого процесу.

До основних причин відсутності апетиту зараховують:

- різні фобії;

- хронічну втому;

- стреси;

- депресії;

- проблеми в міжособистісних і сімейних відносинах;

- конфлікти з соціумом;

- розлади харчової поведінки.

 Анорексики в більшості своїй схильні до обману і скритної поведінки, щоб ніхто не дізнався про наявну у них проблеми. Також для анорексії характерне заперечення існування розладу, хоча на підсвідомому рівні є розуміння того, що така поведінка викликає несхвалення з боку близьких.

Відсутність апетиту, відмова від їжі рано чи пізно дасть про себе знати. Першою ознакою анорексії стає надмірна втрата ваги, а недостатня кількість корисних речовин неминуче призведе до втрати фізичних сил і дефіциту уявних процесів.

Гіповітаміноз і брак мінералів позначаються на стан шкірних покривів, волоссі, нігтях, зубах і яснах. Якщо анорексією хворий підліток, спостерігається зупинка його зростання. У дівчат відзначається порушення місячного циклу.

При постановці діагнозу психічного розладу необхідно виключити соматичні патології, які нерідко проявляються відсутністю апетиту. Такий симптом може свідчити про наявність захворювань шлунково-кишкового тракту, серцевої чи ниркової недостатності, гормональних збоях, алкогольної та наркотичної залежності.

У зв'язку з цим діагностику розладу харчової поведінки необхідно проводити комплексно. Для початку слід пройти обстеження у психіатра, ендокринолога, терапевта, нарколога. І тільки на підставі сукупності отриманих даних фахівці розробляють індивідуальну програму лікування анорексії. Але найголовніше - це усвідомлення проблеми і особисте бажання пацієнта з нею боротися.

Плюс до теми

:
Відсутність апетиту - ознака психічного розладу Відсутність апетиту - ознака психічного розладу Reviewed by Vasyl Markovych on 10/27/2014 02:07:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.