Перші ознаки заїкання у дитини

Коли дитина страждає заїканням, вона нерідко відчуває потребу робити паузи під час розмови, повторювати окремі звуки або склади. Найчастіше цей дефект проявляється у 2-5-річних малюків.

Вчасно помітивши ознаки заїкання, батьки спільно з фахівцями здатні швидко і без наслідків позбавити сина чи доньку від мовного дефекту. А звернути увагу варто на конкретні моменти:


• раптове мовчання, відмова від спілкування; така ситуація може тривати і дві години, і добу, після цього до дитини знову повертається здатність розмовляти, але, на жаль, з'являється заїкання. Як запевняють психоневрологи, важливо встигнути показати малюка фахівцеві до того часу, коли він почне заїкатися, оскільки в цьому випадку можна уникнути проблеми;

• використання перед деякими словами непотрібних звуків (наприклад, а, и), повторення початкових складів або перших слів пропозиції;

• різке переривання мови, коли дитина замовкає, не закінчивши розпочатого слова чи фрази;

• труднощі при спробі почати розмову.

Серед причин, з яких багатьом дітям не минути заїкання, головною називають ослаблену нервову систему. А ось приводів до прояву цієї вади мовлення може бути досить багато. Наприклад, почати заїкатися малюк може після виснажливого інфекційного захворювання, внаслідок грубого поводження з ним дорослих, в результаті переляку. До речі, нерідко лікувати від заїкання доводиться дуже розвинених дітей, що рано почали говорити, батьки яких намагаються зробити зі своїх чад вундеркіндів.

Як же позбутися дефекту? Лікарі та психологи в один голос радять створити спокійну атмосферу в сім'ї, відкоригувати режим дня, звести до мінімуму перегляд телевізійних передач та ігор на комп'ютері. Не слід читати дітям перед сном страшні казки, залишати їх одних в темному приміщенні.

Крім того, таким малюкам необхідно постійне спостереження у невролога і логопеда, оскільки лише професіонал здатний з'ясувати справжню причину виникнення заїкання і підібрати відповідне лікування.

Плюс до теми

:
Перші ознаки заїкання у дитини Перші ознаки заїкання у дитини Reviewed by Vasyl Markovych on 8/12/2014 03:08:00 пп Rating: 5

Немає коментарів:

Коментувати

На платформі Blogger.